GENEL BİLGİLER

Kongre Tarihi 
19-22 Nisan 2019 

Kongre Merkezi
Limak Otel Babylon Kongre Merkezi, KKTC
www.limakcyprus.com/tr/

Kongre Dili
Kongre resmi dili İngilizce’dir. Sunumlar anında Türkçe'ye çevrilecektir. Çeviriler İngilizce-Türkçe şeklinde olacaktır.

Kongre Web Sitesi
www.elcd2019.org

Kongre E-posta
elcd2019@flaptour.com.tr

İzin Belgeleri
Kongre katılımı için, kurumlara verilmek üzere talep edilecek kongre davet yazıları, Kongre Düzenleme Kurulu aracılığı ile isteyen katılımcılara gönderilecektir.

Yaka Kartı
Tüm katılımcı ve refakatçilerin kongre merkezine girişte, bilimsel oturumlar esnasında, stand alanlarında ve diğer sosyal programlarda yaka kartlarını takmalarını, güvenlik açısından önemle rica ederiz.

TTB-STE Puanı
Kongremiz Türk Tabipleri Birliği tarafından “Sürekli Tıp Eğitimi (STE)” olarak kredilendirilmiştir. Kredilerinizi Türk Tabipleri Birliği web sayfasından kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapıp seçebilirsiniz. TTB kartlarınızı kayıt masamızdan okutmayı unutmayınız.

İptaller
Kayıt ve konaklama ücretlerinde, 31 Ocak 2019 tarihine kadar yapılacak iptallerde %50'si iade edilir. Bu tarihten sonra yapılacak iptallerde iade yapılmayacaktır. Tüm iadeler kongre bitiminden sonra yapılacaktır.

Kongre Danışma ve Kayıt Masası Çalışma Saatleri
19-22 Nisan 2019 tarihleri arasında: Saat 08:00-20:00

Katılım Sertifikası
Tüm katılımcılara katılım sertifikaları 21 Nisan 2019 tarihinde dağıtılmaya başlanacaktır. Bu tarihten önce ayrılacakların, adreslerini mutlaka danışma masalarına bildirmeleri veya bir başkasının alabilmesi için yazılı yetki vermeleri rica olunur.


Bildiriler

  • Kongremize Sözel, Video ve Poster bildirileri gönderilebilir. 
  • Bildiri son gönderim tarihi 4 Mart 2019 pazartesi saat 13:00’ tür.  
  • Belirtilen gün ve saatten sonra sistem kapatılacak ve SÜRE UZATILMAYACAKTIR.

 

Bildiri Ödülleri
Kongre programında yer alan “En iyi sözlü bildiri” ve “En iyi video bildiri” oturumlarında, seçilmiş 5 sözlü ve 5 video bildiri ana salonlarda sunulurken jüri tarafından değerlenlendirilerek ödül sahipleri belirlenecektir.


  Sözlü Bildiri Video Bildiri
Birinciye 2500 TL 1500 TL
İkinciye 1500 TL 1000 TL
Üçüncüye 1000 TL 750 TL

Önemli Tarihler

Bildiri İlk Gönderme Tarihi

17 Aralık 2018

Bildiri Son Gönderme Tarihi

4 Mart 2019

İndirimli Kayıt ve Konaklama İçin Son Tarih

31 Ocak 2019


KKTC ye Girmek İçin Kimlik Belgesi

TC uyruklular nüfus cüzdanları ile KKTC’ye ziyaret amacı ile giriş yapabilirler. Uçak seyahati dış hatlar terminalinden pasaport veya nüfus kağıdı ile gerçekleştirilmektedir. Pasaport ile çıkış yapan ziyaretçilerin KKTC’ye girerken pasaportlarına damga vurulduğundan; daha sonraki tarihleride yapılacak olan Yunanistan girişlerinde vize problemi yaşanmaktadır. Kimlik ile girişte gümrük polisinin vermiş olduğu belge; giriş ve çıkışta gösterilmek zorunluluğu olduğu için belgenin mutlaka saklanması gerekmektedir. 

İletişim
Türkiye’deki tüm GSM operatörlerinin hatları KKTC’de kullanılabilecektir. Ancak görüşme yapılabilmesi için telefon hatlarının yurtdışı görüşmelere açık olması gerekmektedir. Bu sebepten ötürü yola çıkmadan önce operatörünüz ile görüşüp hattınızla ilgili teyit almanız tavsiye edilir. 

Refakat
KKTC’ye 18 yaşından küçük çocukların ebeveynlerinden biri ile gelmesi durumunda diğer ebeveynin herhangi bir noterden muvafakatname alma zorunluluğu bulunmaktadır. Muvaffakatnamesi bulunmayan 18 yaşından küçük çocukların yurtdışına çıkışına pasaport polisi tarafından izin verilmemektedir.

Havaalanı
KKTC’ye dış hatlar terminalinden giriş-çıkış yapılacaktır. 

Teknik
KKTC’de elektrik voltajı 240 olup, BS standardı kullanılmaktadır. 3’lü adaptörle 220/240 Volt A/C kullanılmaktadır. Basit bir dönüştürücü adaptör yardımıyla ülkemize kullanılan fişlerin kullanılması mümkündür. 

Kıbrıs Hakkında
Kıbrıs (Yunanca: Kypros) Akdeniz’in üçüncü büyük adasıdır. Kuzeyinde 65 km mesafe ile Türkiye, doğusunda 112 km mesafe ile Suriye, 267 km ile İsrail, 162 km ile Lübnan bulunmaktadır. Güneyince 418 km ile Mısır ve kuzey batısında 965 km ile Yunanistan yer almaktadır. Kıbrıs; Akdeniz’in Sicilya ve Sardinya’dan sonraki üçüncü büyük adasıdır. Kıbrıs adası 30.33 ve 35.41 enlemler ve 32.23 ve 34.55 boylamları arasında yer almaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin yüzölçümü 3.355 km²'dir. Yaklaşık olarak ada sahillerinin yarısı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları çerisindedir. Ekilebilen % 45'lik verimli arazinin % 20'si sulanmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelinin % 20'si ormanlık olup, yoğun bir ağaçlandırma programı devam etmektedir. Bir süre Hitit egemenliğinde kalmış olan ada, Yunanistan'daki Adalar tarafından kolonileştirilmiş, daha sonra da sırasıyla Roma ve Bizans hakimiyetine girmiştir. Ada; 1571 yılında Türkler tarafından fethedilmiş, 1878 yılında Osmanlı İmparatorluğu'ndan yıllık 500,000 Amerikan doları karşılığında kiralayan İngilizler tarafından 1914 yılında işgal edilmiştir. 1960 yılında Kıbrıs Cumhuriyeti adıyla bağımsızlık kazanmış, 1974'de Yunan darbesinin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gerçekleştirdiği Kıbrıs Barış Harekatı sonucu iki ayrı devlet oluşmuştur. En büyük şehir Lefkoşa'dır. Diğer turistlik şehirleri ise Girne ve Magosa'dır. Günümüzde ada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi olarak ikiye bölünmüş olarak yönetilmektedir.